GENÇ ARAŞTIRICILAR İÇİN BİLİMSEL PROJELERİ DESTEK PROGRAMI BAŞVURULARI BAŞLAMIŞTIR

Değerli Türk Pediatrik Hematoloji Derneği Üyeleri,
Türk Pediatrik Hematoloji Derneği “Genç Araştırıcılar için Bilimsel Araştırma
Projeleri Destek Programı Yönergesi” kapsamında, Klinik Hematoloji, Laboratuvar Hematoloji ve Deneysel Hematoloji alanlarında yürütülecek veya yürütülmekte olan bilimsel araştırma projelerini desteklemektedir.
Bu program sadece araştırma için gerekli tüketilebilir laboratuvar kitleri, kimyasal maddeler, prob, pipet veya tüp gibi tek kullanımlık malzemelerin teminini kapsamaktadır. Demirbaş alımlarına ilişkin giderler bu program dışında bırakılmaktadır. Yönergede, çalışmanın ana kısmını oluşturmamak kaydıyla bazı testler Sağlık Uygulama Talimatları üzerinden hastane veya yetkin laboratuvarlardan satın alınabileceği, ayrıca proje bağlamında ücretli kişi çalıştırılamayacağı belirtilmektedir.
Araştırma projesi bütçesi KDV dahil 20.000 TL ile sınırlandırılmıştır. Araştırma projesi için son başvuru tarihi 31 Mart 2018 sonuna kadar olmakla beraber, Proje başvuruları için başvuru formuna http://www.tphd.org.tr/wp-content/uploads/2017/11/FORM-1_TPHD_GAP_BASVURU_FORMU.pdf, yönergeye http://www.tphd.org.tr/wp-content/uploads/2017/11/bilimsel_arastirma_yonergesi.pdf adreslerinden ulaşabilirsiniz.
Prof. Dr. Meryem ALBAYRAK
TPHD Yönetim Kurulu Araştırma Sekreteri

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*